Ján Kákoš: O TROCH KRÁSACH SVETA

Krásna klasická rozprávka o odvahe prináša dobrodružstvo, napätie, humor aj poučenie

 

Dramaturgia  
Scéna  
Kostýmy  
Hudba
Réžia Kamil Žiška
   
PREMIÉRA    

2.12.2018

OSOBY A OBSADENIE:  
   
   
   
Klasická slovenská rozprávka O TROCH KRÁSACH SVETA sa odohráva v rozprávkovom kráľovstve a hovorí o túžbe nájsť naplnenie svojich snov. Pútavo predstavuje Dobšinského dedičstvo, má klasickú výstavbu, zaujímavo vykreslené postavy, dobrodružné scény, humor a nadčasové posolstvo o hľadaní hodnôt života vrátane odvahy čeliť svojim strachom.
 
Rozprávka predstavuje príbeh mladého kráľa, ktorý celý život pátra po troch krásach sveta. Nájde si krásnu a skromnú mladú ženu, ale jej závistlivé sestry sa intrigami usilujú prekaziť ich šťastie a radosť.
 
Rozprávka je vhodná pre deti materských a základných škôl, ako i pre celé rodiny. Divadlo J. G. Tajovského vo Zvolene pravidelne uvádza tituly určené detskému divákovi. Rozprávka je totiž univerzálnym kľúčom do sveta fantázie. Po návšteve divadla môžu diváci s deťmi ďalej rozvíjať témy rozprávky. To platí aj pre deti materských aj základnými škôl, s ktorými môžu pani učiteľky spracovať obsah rozprávky v rozhovoroch či v kresbách.
 
Uvedenie rozprávky Jána Kákoša O TROCH KRÁSACH SVETA je súčasťou dramaturgického konceptu 70. sezóny DJGT. Počas jubilejnej sezóny uvádza DJGT premiéry textov hier, ktoré už boli v histórii divadla inscenované a prepája tak minulosť so súčasnosťou. Rozprávka O TROCH KRÁSACH SVETA mala pôvodnú premiéru v roku 1981 v réžii Zdeňka Dřínovského.
 
Odporúčame od 4 rokov.