Ondřej Daniš
(člen súboru v rokoch 2005 - 2009 a od roku 2014)

 

 Danis

Inscenácie a postavy

BALADA PRE BANDITU NIKOLA ŠUHAJ
DREXLEROVCI PETER TATIKOVIĆ
BETA, KDE SI? ŽANDÁR
ŠKOLA ZÁKLAD ŽIVOTA MUDRONČÍK (chemia a fyzika)
SMELÝ ZAJKO Krtko, Zbojník 3, Zajko Realista
DENNÍK ANNY FRANKOVEJ OTO FRANK
CHARLEYHO TETA člen kapely
SLIEPKA VASJA
PREKLIATY BÁSNIK COLIN
SVET (PODĽA)URBANA ONDRO
ČERTICE TITTA-NANE

 

 

 

Ondřej Daniš je absolvent herectva bratislavskej VŠMU a Zvolenčan. Jeho ročníkovými pedagógmi boli Vladimír Strnisko, Božidara Turzonová a František Kovár. Počas štúdia účinkoval v Brechtovom Baalovi v réžii Doda Gombára, v Rozewiczovej hre Stará žena vysedáva v réžii Jozefa Kolejáka alebo v Shakespearovej historickej hre Troilos a Kressida v réžii Jakuba Nvotu. Účinkoval vo viacerých televíznych seriáloch, napr. v seriáli Horúca krv, Tajné životy, Dr. Ludsky a iné. Je tiež známy ako skúsený hudobník a v DJGT je podpísaný pod hudobnými aranžmánmi v hre Svet (podľa) Urbana.

Jeho debutom v zvolenskom divadle sa stala postava sebavedomého herca HARRYHO v komédii z divadelného zákulisia Divadelná komédia. Každej svojej postave prepožičal osobitú charizmu a svojský interpretačný pohľad. Vo veselohre Charleyho teta je členom živej hudobnej kapely, ktorá je súčasťou deja. Diváci ho môžu tiež vidieť v hre Svet (podľa) Urbana ako charizmatického ONDRA, v hre Zajatec vlastného príbehu ako rozprávača MARKA, v Skrotení zlej ženy ako pohotového GRUMIA, v štúdiovej hre Sliepka stvárňuje rázovitého VASJU, v komédii Celebrity zas režiséra KAMILA, ktorý je pri vyrábaní nekonečného seriálu nútený zľavovať zo svojich umeleckých nárokov. V rozprávke Tri prasiatka stvárňuje VLKA JOHNYHO. Výraznú, o princípy humanizmu sa opierajúcu postavu židovského otca OTTA FRANKA vytvoril v inscenácii Denník Anny Frankovej.

Za stvárnenie Baču Jana Kráľoviča v rozprávke Dlhý, Široký a Bystrozraký získal Cenu za herecký výkon na Medzinárodnom festivale detských divadiel Banja Luka 2007 (Bosna a Hercegovina). V roku 2013 získal Prémiu Literárneho fondu za postavu COLINA v muzikáli Prekliaty básnik a v roku 2016 Prémiu Literárneho fondu za postavu MARKA v hre Zajatec vlastného príbehu.