Dominika Výrostek Misárová
(členka súboru od roku 2011)

 

 VyrostekMisarova

Inscenácie a postavy

Beta, kde si? HANA HORECKÁ, Brtáňova sestra
Škola základ života LACHOUTOVÁ (praktikantka)
Denník Anny Frankovej ANNA FRANKOVÁ
Charleyho teta AMY SPETTIGUOVÁ
Orol tatranský MÁRIA POSPÍŠILOVÁ
Skrotenie zlej ženy BIANCA, BAPTISTOVA MLADŠIA DCÉRA
Divadlo v kocke JÚLIA
Na konci ... HANA
Prekliaty básnik IZABELLE
Polepetko PLETANA
Poplach v hoteli Westminster 2 PAMELA
Čertice CHECCA

 

Dominika Výrostek Misárová, je absolventka Fakulty dramatických umení Akadémie umení v Banskej Bystrici. K dramatickému umeniu smerovala už od štúdia na Konzervatóriu v Košiciach. Okrem divadla sa venuje spevu, tancu, prednesu, dabingu, moderovaniu, spolupracuje so Slovenskou televíziou a rozhlasom. Už počas štúdií na Akadémii umenia aktívne spolupracovala so zvolenským divadlom a od roku 2011 je členkou jeho umeleckého súboru.

Jej komediálnu polohu môžu diváci spoznať v inscenáciách Čertice, Poplach v hoteli Westminster 2, v hre Skrotenie zlej ženy, kde stvárňuje BIANCU alebo v hre CELEBRITY, kde je ambicióznou mladou herečkou ADELOU. Dramatický ponor do duše postavy stvárnila v postave osudom stíhanej IZABELLE v muzikáli Prekliaty básnik. V tejto hlavnej ženskej hrdinke mala možnosť vyjadriť hĺbku emócií aj cez široký rozsah hlasu v muzikálových piesňach. Výraznou dramatickou rolou sa stala aj HANA GREGOROVÁ v hre Na konci... Mimoriadne plasticky stvárnenou postavou je jej ANNA FRANKOVÁ v hre Denník Anny Frankovej. Postavu mladej ANNY interpretuje Výrostek Misárová citlivo a s mnohými nuansami, divákom tak prináša autentický pohľad na dievča dospievajúce počas dvoch rokov v tesnom úkryte.

V roku 2012 a 2013 získala Prémie Literárneho fondu: za stvárnenie postavy SATANA v hre Betlehem a za stvárnenie IZABELLE v muzikáli Prekliaty básnik. Pravidelne sa objavuje v trojici najpopulárnejších herečiek diváckej ankety MOTÝĽ.V roku 2017 získala divácku Cenu MOTÝĽ pre Najpopulárnejšiu herečku 68. sezóny DJGT. V roku 2017 získala CENU LITERÁRNEHO FONDU za stvárnenie postavy ANNY FRANKOVEJ v inscenácii Denník Anny Frankovej.