Antonín Procházka: CELEBRITY s.r.o.

 Čerstvá komédia z televízneho zákulisia odhaľujúca celebrity v tom pravom svetle.

 

plagat celebrity

Preklad,úprava Martin Kákoš
Dramaturgia Ján Chalupka
Scéna Jaroslav Valek
Kostýmy Larisa Gombárová
Réžia Martin Kákoš
   
PREMIÉRA 6. marca 2015
   
   
OSOBY A OBSADENIE:  
Jana
Barbora Špániková / Katarína Rozkošová
Emil
Richard Sanitra
Šéfka
Dana Karolová
Alan
Michal Duriš
Kamil Ondřej Daniš
Adéla
Dominika Výrostek Misárová
Kalina
Vladimír Rohoň
Novinárka
Iveta Marcineková
Miloš Ján Marcinek
chlap 1,chlap 2 Marek Rozkoš
zvukár Peter Číž
   
Komédia Celebrity s.r.o. prináša aktuálny pohľad do televízie počas nakrúcania nekonečného seriálu. Zákulisné vzťahy medzi hercami i štábom ukazujú v humornom svetle pravú tvár mediálneho biznisu aj takzvaných celebrít.
Herec epizódnych rolí sa súhrou náhod s kriminálnym akcentom dostane na výslnie záujmu. Rastúcej sláve však musí obetovať čoraz viac svojho súkromia. Koleso prekvapivých zápletiek sa krúti čoraz rýchlejšie a cesta za zábavou sa môže začať.
 
V podstate každý z pestrej galérie postáv: skúsený javiskový bard, ambiciózna mladá herečka, nerealizovaný alternatívny režisér, vytrvalý díler – experimentátor, všadeprítomná bulvárna novinárka, skeptický policajný profesionál, neúprosná šéfka výroby seriálu, večne chápavá asistentka réžie a rozpoltený sympatický smoliar, sa snažia „podať šťastiu ruku“.
 
Antonín Procházka je súčasný český dramatik, ktorý má na konte množstvo úspešných hier a u nás je známy najmä ako autor hry S tvojou dcérou nikdy! Tohto dramatika, herca a režiséra vďaka schopnosti vytvoriť originálne komediálne postavy na hrane lyriky a tragikomiky nazývajú plzeňským Molierom. Často a úspešne herecky stvárňuje svojich hrdinov, ktorí oscilujú medzi smiešnym a bolestným. V hre Celebrity s.r.o. (napísanej v roku 2006) to bola postava úspešného lúzra Emila. V neskoršie vytvorených Procházkových hrách sú okrem pôvodnej krízy stredného veku a túžby po zmene či dobrodružstve prítomné aj výraznejšie kriticko-spoločenské tóny. A vďaka geografickej i mentálnej blízkosti Čiech a Slovenska sú témy jeho hier mimoriadne kontaktné aj pre naše publikum.
 
 
Dĺžka predstavenia 140 min + prestávka
Odporúčame od 15 rokov
V inscenácií sa fajčí.

foto: René Miko